Endodoncja - leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne jest specjalistycznym postępowaniem koniecznym w przypadku powikłań choroby próchnicowej. Polega na usunięciu zainfekowanych tkanek (nerwu)
i bakterii z labiryntu kanałów korzeniowych wypełniających wnętrze zęba. 

Dzięki zastosowaniu osiągnięć współczesnej endodoncji, leczenie przewodowe wykonywane jest na jednej wizycie. Dbając o Państwa komfort każdy zabieg wykonywany jest bezboleśnie w komputerowym znieczuleniu. Dodatkowo do dyspozycji posiadamy system sedacji wziewnej podtlenku azotu (gaz rozweselający) dla bardzo wrażliwych pacjentów. Ze względu na średnicę pola zabiegowego wynoszącą 1x1mm oraz zróżnicowaną anatomię wewnętrzną zęba, leczenie kanałowe należy do najtrudniejszych dziedzin stomatologii i może być wykonywane jedynie przez doświadczonego lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie.

Praca odbywa się w 20 krotnym powiększeniu i silnym ksenonowym oświetleniu za pomocą najbardziej zaawansowanego technicznie mikroskopu stomatologicznego OPMI PROergo znanej i cenionej firmy Carl Zeiss. Zapewnia to idealną precyzję pracy niemożliwą do osiągnięcia innymi metodami. Wszystkie szczegóły istotne dla powodzenia leczenia stają się doskonale widoczne i dostępne dla lekarza. Mikroskop umożliwia odnalezienie dodatkowych kanałów, opracowanie kanałów niedrożnych i mocno zakrzywionych oraz nieinwazyjne usunięcie złamanych narzędzi. 

Poprawność każdego etapu leczenia weryfikowana jest za pomocą cyfrowej radiowizjografii (RVG) oraz w razie konieczności stożkowej tomografii komputerowej (CBCT) która daje możliwość obrazowania anatomii korzeni zębów w 3D. 

W celu trwałej dezynfekcji i wyjałowienia stosujemy najnowsze osiągnięcia techniki w postaci lasera diodowego, generatora ozonu oraz innowacyjnych preparatów opartych na nanocząsteczkach srebra i złota.

Uwieńczeniem leczenia jest trwałe i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych w trzech wymiarach. Używamy do tego dobrze sprawdzonych systemów płynnej gutaperki. 

Nowoczesna technika połączona z doświadczeniem lekarza umożliwia ratowanie zębów wcześniej skazanych na usunięcie.
minibaner_ratowanie_zebow.png

Ratowanie zębów

Własne zęby uratowane dzięki przeprowadzeniu leczenia kanałowego w dużym powiększeniu pod mikroskopem, rzadko wymagają dalszego leczenia i zwykle udaje się je zachować na całe życie.

Zobacz więcej
minibaner_reendo.png

Reendo - ponowne leczenie

Ponowne leczenie endodontyczne zwane jest także rewizją leczenia kanałowego. Jest to bardzo skomplikowana procedura wymagająca dużego doświadczenia lekarza oraz nowoczesnego sprzętu.

Zobacz więcej
minibaner_leczenie_trudnych_przypadkow_endodontycznych.png

Leczenie trudnych przypadków endodontycznych

Każdy przypadek wymaga indywidualnej analizy i diagnozy. Zastosowanie innowacyjnych technik leczenia pozwala zachować zęby wcześniej skazane na usunięcie.

Zobacz więcej
minibaner_usuwanie_zlamanych_narzedzi.png

Usuwanie złamanych narzędzi

Światło kanału zęba ze złamanym narzędziem może stanowić siedlisko bakterii. Złamane narzędzie powinno zostać usunięte a kanał prawidłowo opracowany i wypełniony.

Zobacz więcej
minibaner_odnajdywanie_dodatkowych_kanalow.png

Odnajdywanie dodatkowych kanałów

Dodatkowe kanały mogą występować w każdym zębie. W zdecydowanej większości odnajdywane są w zębach trzonowych ale także w przedtrzonowych oraz dolnych siekaczach.

Zobacz więcej
minibaner_diagnostyka_endodontyczna.png

Diagnostyka endodontyczna

Dokładna diagnostyka przedzabiegowa w 3D za pomocą najnowocześniejszego tomografu CBCT pozwala zaplanować leczenie z najdrobniejszymi szczegółami.

Zobacz więcej
minibaner_chirurgia_endodontyczna.png

Chirurgia endodontyczna

Zdarza się, że po leczeniu endodontycznym wymagany jest małoinwazyjny zabieg chirurgiczny. Wymaga to właściwej diagnostyki 3D za pomocą nowoczesnych cyfrowych urządzeń RTG o minimalnej dawce promieniowania.

Zobacz więcej
minibaner_usuwanie_mtalowych_wkladow.png

Usuwanie wkładów metalowych

Wkład koronowo-korzeniowy potocznie zwany sztyftem często uniemożliwia ponowne leczenie endodontyczne. Musi zostać usunięty w bardzo delikatny sposób aby nie uszkodzić zdrowych tkanek zęba.

Zobacz więcej
minibaner_opracowanie_zakrzywionych_kanalow.png

Opracowywanie bardzo zakrzywionych kanałów

Zakrzywione korzenie zębów i znajdujące się w nich kanały korzeniowe stanowią duży problem podczas leczenia. Opracowanie takich kanałów wymaga doświadczenia i sprawnej ręki lekarza wykonującego zabieg.

Zobacz więcej
minibaner_nowoczesne_technologie_w_endodoncji.png

Nowoczesne technologie w endodoncji

Leczenie kanałowe wymaga zastosowania nowoczesnego sprzętu oraz najnowszych zdobyczy techniki. Dysponujemy kompleksowymi i innowacyjnymi urządzeniami zapewniającymi przewidywalne i skuteczne leczenie.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas