Chirurgia plastyczna dziąseł

Estetyka czerwona - ukształtowanie linii dziąseł - to także jeden z ważniejszych elementów estetyki uśmiechu. Kondycja dziąseł wpływa na kolor i kształt zębów. W wielu przypadkach wystarczy korekta linii dziąseł aby uzyskać wymarzony efekt estetyczny.

 

 

Zajmujemy się poprawianiem estetyki biało-czerwonej (zębowo-dziąsłowej) w przypadku zbyt dużej ilości dziąsła pokrywającego zęby i pokazywanego podczas szerokiego uśmiechu (tzw. uśmiech dziąsłowy, gummy smile, gingival smile) oraz w przypadkach z małą ilością dziąsła lub jego ubytkami (pojedyncze i mnogie recesje dziąsłowe, odsłonięte i wrażliwe szyjki zębowe). Przeprowadzamy zarówno zabiegi odtwórcze, jak i korygujące przebieg linii dziąsłowej.

Likwidacja uśmiechu dziąsłowego

Z uśmiechem dziąsłowym mamy do czynienia gdy u Pacjentów podczas szerokiego uśmiechu widoczne są skrócone korony zębów i odsłania się więcej niż 2mm dziąsła. Leczenie polega na mikrochirurgicznym zabiegu obejmującym korektę zarysu i kształtu dziąsła poprzez wycięcie nadmiaru dziąsła i podpierającej go kości. Taki zabieg skutkuje również poprawą zbyt krótkich optycznie zębów. U Pacjentki po zabiegu mikrochirurgicznym zostały wykonane pełnoceramiczne korony.

Pokrycie recesji dziąsła - przeszczep łącznotkankowy

Proces zaniku dziąsła lub cofnięcie się dziąsła przy szyjce zęba z obnażeniem fragmentu korzenia nazywane jest recesją dziąsła. Stan taki powoduje większą wrażliwość na zmiany termiczne i chemiczne, utrudnia utrzymanie higieny, ale przede wszystkim jest to duży defekt estetyczny.

Przyczyną powstawania recesji to bardzo często nieprawidłowe szczotkowanie zbyt twardą szczoteczką, bruksizm i zaciskanie zębów, wady zgryzu, nieprawidłowe przyczepy wędzidełek oraz zła higiena. Recesje mogą pojawić się także po leczeniu ortodontycznym jako następstwo przesuwania zębów.

Leczenie polega na przeszczepienie tkanki własnej pacjenta pobranej z podniebienia. Jest to rodzaj autoprzeszczepu, dzięki temu szansa powodzenia zabiegu jest bardzo duża. Pobranym fragmentem tkanki pokrywa się cofnięte dziąsło.

minibaner_ratowanie_zebow.png

Ratowanie zębów

Własne zęby uratowane dzięki przeprowadzeniu leczenia kanałowego w dużym powiększeniu pod mikroskopem, rzadko wymagają dalszego leczenia i zwykle udaje się je zachować na całe życie.

Zobacz więcej
minibaner_laserowe_podcinanie_wedzidelka.png

Laserowe podcinanie wędzidełka wargi i języka

Jeżeli wędzidełko jest zbyt krótkie lub nieprawidłowo przyczepione, warga pociąga dziąsło podczas ruchów mimicznych, co może być przyczyną problemów.

Zobacz więcej
minibaner_wybielanie_zebow.png

Wybielanie zębów

Biały, zdrowy uśmiech to dobre samopoczucie i pewność siebie. Wieloletnie badania i obserwacje dają pewność, że zabieg wybielania jest skuteczny i bezpieczny.

Zobacz więcej
minibaner_licowki_porcelanowe.png

Licówki porcelanowe

Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów.

Zobacz więcej
minibaner_bizuteria_nazebna.png

Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna jest najnowszym osiągnięciem stomatologii estetycznej. W modny sposób podkreśla i eksponuje piękny uśmiech i z pewnością przykuje uwagę.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas