Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa - wizyta adaptacyjna

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle istotna. Ma za zadanie stworzyć podstawy do wykształcenia pozytywnego nastawienia do zabiegów stomatologicznych w przyszłości. Wizyta adaptacyjna to pierwszy kontakt dziecka z dentystą. Poznaje ono lekarza i personel, nabiera zaufania. Dziecko bawi się w gabinecie, często ogląda bajki, koloruje książeczki.

 

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna się odbyć w około pierwszego roku życia (po pojawianiu się pierwszych zębów mlecznych). Na tym spotkaniu badamy jamę ustną maluszka, a rodzic może uzyskać wskazówki dotyczące higieny jamy ustnej dziecka, profilaktyki i prawidłowej diety.

Im wcześniej pójdziemy z dzieckiem do dentysty, tym szybciej oswoi się ono z leczeniem, gabinetem i lekarzem. Nie będzie także w przyszłości obawiało się leczenia i nauczy się dobrych nawyków związanych z higieną jamy ustnej.

Zbyt późne zgłaszanie się z dzieckiem do stomatologa, wtedy, gdy proces próchnicowy jest już zaawansowany lub występuje ból zęba, jest najczęstszą przyczyną wykształcenia się negatywnego nastawienia dziecka do leczenia stomatologicznego.

minibaner_stomatologia_dziecieca.png

Stomatologia dziecięcia (pedodoncja)

Dzieci powinny być pod stałą kontrolą stomatologiczną zaczynając od chwili pojawienia się pierwszych zębów mlecznych. Dobrze znamy obawy i potrzeby małych pacjentów, a nasi specjaliści są niesamowicie wyrozumiali i cierpliwi.

Zobacz więcej
minibaner_laserowe_podcinanie_wedzidelka.png

Laserowe podcinanie wędzidełka wargi i języka

Jeżeli wędzidełko jest zbyt krótkie lub nieprawidłowo przyczepione, warga pociąga dziąsło podczas ruchów mimicznych, co może być przyczyną problemów.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_leczenie_prochnicy.png

Bezbolesne leczenie próchnicy

Nasi specjaliści zajmą się Dzieckiem w taki sposób, aby nie poczuł strachu, ani żadnego dyskomfortu związanego z wizytą.

Zobacz więcej
minibaner_profilaktyka_niemowlakow.png

Profilaktyka u niemowlaków

Są to zęby, które wymagają szczególnej opieki, gdyż ich wyżynanie nie jest poprzedzone wypadaniem zębów mlecznych i może zostać przeoczone przez rodziców. Są to zęby bardzo szybko atakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_lakowanie_bruzd_zebow.png

Lakowanie bruzd zębów stałych

Uszczelnianie bruzd (lakowanie) to metoda, którą stosujemy głównie u osób młodych, gdzie bruzdy zębów trzonowych lub przedtrzonowych nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_profilaktyka_zebow_stalych.png

Profilaktyka pierwszych zębów stałych

Są to zęby, które wymagają szczególnej opieki, gdyż ich wyżynanie nie jest poprzedzone wypadaniem zębów mlecznych i może zostać przeoczone przez rodziców. Są to zęby bardzo szybko atakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas