VECTOR - niechirurgiczne leczenie chorób przyzębia

Jest to nowatorskie, jedyne w swoim rodzaju bezinwazyjne urządzenie do leczenia chorób dziąseł. Służy zarówno do leczenia jak i profilaktyki paradontozy. Dzięki zaawansowanej technologii VECTOR umożliwia oczyszczenie głębokich kieszonek przyzębnych bez wykonywania inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

System VECTOR służy do zapobiegania i leczenia zapaleń dziąseł, zapalenia błony śluzowej i przyzębia wokół implantu, a także do mikroinwazyjnego oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego i różnego rodzaju osadów w okolicy poddziąsłowej. Specjalny opatentowany przez producenta fluid zawierający cząsteczki hydroksyapatytu podawany jest pulsacyjnie na część pracującą urządzenia Vector.

Efekt działania jest podobny do tego, jaki spotkać można w ultradźwiękowej kąpieli czyszczącej lub w ultradźwiękowych systemach kruszenia kamieni nerkowych. Dzięki temu zostaje z kieszonek usunięta nie tylko szkodliwa flora bakteryjna, ale także powierzchnie korzenia zostają wypolerowane i przygotowane w ten sposób, aby powstał nowy przyczep dziąsła do korzeni zębów.

Zabieg urządzeniem VECTOR jest całkowicie bezbolesny - wykonywany w znieczuleniu miejscowym The Wand. Jest minimalnie inwazyjny i mało traumatyczny dla Pacjenta, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej skuteczności.

Po niechirurgicznym leczeniu systemem VECTOR dziąsła odzyskują sprężystość i nabierają zdrowego blado-różowego koloru. Ustępuje obrzęk i bolesność, a krwaniewnie znacznie się zmniejsza lub znika całkowicie.

Kiedy stosujemy system VECTOR:

  • w profilaktyce paradontozy
  • w chorobach przyzębia
  • w zaawansowanym stadium choroby przyzębia jako zabieg przygotowujący do leczenia chirurgicznego i poprawiający jego efekt
  • po zakończonym leczeniu choroby przyzębia jako zabiegi profilaktyczne i podtrzymujące efekt
  • w leczeniu stanów zapalnych wokół implantów (periimplantitis) oraz wokół stałych prac protetycznych
  • w przypadku nadwrażliwośći odsłoniętych szyjek zębowych i korzeni - hydroksapatyt używany do zabiegu poza wypolerowaniem powierzchni zatyka także kanaliki zębinowe, zmniejszając tym samym nadwrażliwość zębów

SYSTEM VECTOR ZNACZNIE OGRANICZA ILOŚĆ ZABEIGÓW CHIRURGICZNYCH NA PRZYZĘBIU DO KONIECZNEGO MINIMUM

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas