Ratowanie zębów

Nic nie wygląda, nie czuje się ani nie funkcjonuje tak jak Twój naturalny ząb. Regularne mycie zębów i nitkowanie, w połączeniu z wizytami u dentysty co pół roku, mogą pomóc Ci zachować zęby na całe życie.

Czasami Twoje zęby mogą być zainfekowane lub chore i będą potrzebować dodatkowej opieki. Kiedy to możliwe, zawsze powinieneś rozważyć leczenie mające na celu zachowanie zębów. Możesz myśleć: "Dlaczego by nie wyrwać zęba, zwłaszcza jeśli nikt go nie zobaczy?", ale będziesz wiedział, że brakuje Ci zęba, co negatywnie wpłynie na jakość Twojego życia.

Nie wyrywaj zęba, myśląc, że jest to łatwiejsze czy bardziej opłacalne. Brakujące zęby mogą powodować przesuwanie się pozostałych zębów, wpłynąć na Twoją zdolność do prawidłowego żucia i zepsuć Twój uśmiech. Wyrwanie zęba jest często bardziej bolesne niż jego ratowanie, a zastąpienie wyrwanego zęba sztucznym wymaga dodatkowych wizyt u dentysty i większych kosztów.

Nowoczesna endodoncja oferuje zaawansowane technologie, procedury i materiały, dając Ci wiele opcji leczenia w celu zachowania naturalnych zębów. Ważne jest, aby zrozumieć dostępne opcje i jak wpłyną one zarówno na Twój ząb, jak i przyszłe zdrowie jamy ustnej. Zawsze najlepiej zachować naturalne zęby, jeśli to możliwe, a leczenie endodontyczne powinno być Twoim pierwszym wyborem dla najlepszych wyników zdrowotnych i kosmetycznych. Endodonci są specjalistami w zakresie zachowania zębów. Mogą ocenić Twój stan i zaproponować najlepszy plan leczenia, aby pomóc Ci zachować zęby na całe życie. 

Oto kilka wskazówek, jak zachować zęby:

  • Kiedy masz wybór między wyrwaniem zęba a leczeniem kanałowym, zawsze wybieraj leczenie kanałowe. Żaden proteza, most czy implant nie będzie wyglądać, czuć się i funkcjonować tak dobrze jak naturalny ząb.

  • Działaj natychmiast, gdy doświadczasz objawów takich jak obrzęk czy ból. 

  • Jeśli Twój dentysta zaleca wyrwanie zęba, zapytaj, czy leczenie kanałowe jest opcją.

  • Jeśli powiedzą Ci, że leczenie kanałowe nie jest opcją, zapytaj dlaczego i poproś o skierowanie do endodonty i periodontologa.

  • Leczenie kanałowe wykonane przez endodontę jest bezbolesne (leczenie na jednej wizycie w komputerowym znieczuleniu miejscowym) i często powoduje mniejsze dolegliwości w trakcie rekonwalescencji niż w przypadku wyrwania naturalnego zęba.

  • Dzięki nowoczesnym technikom i skutecznemu znieczuleniu pacjenci poddawani leczeniu kanałowemu są sześć razy bardziej skłonni opisać je jako bezbolesne niż pacjenci, którzy mieli ząb wyrwany!

  • Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się więcej o leczeniu kanałowym i niektórych powszechnych błędnych przekonaniach na jego temat, a następnie podjąć pierwszy krok do zdrowej, bezbolesnej jamy ustnej, odwiedzając endodontę w naszym gabinecie.

Jak leczenie endodontyczne pomaga zachować ząb?

  • Leczenie endodontyczne lub kanałowe jest konieczne, gdy wnętrze Twojego zęba (miazga) staje się zapalne lub zainfekowane w wyniku głębokiej próchnicy, wielokrotnych zabiegów stomatologicznych, wadliwych koron lub pęknięcia lub ułamania zęba. Uraz zęba może także spowodować uszkodzenie miazgi, nawet jeśli ząb nie ma widocznych pęknięć lub złamań. Jeśli nie leczy się zapalenia miazgi lub infekcji, może to prowadzić do bólu lub ropnia.

  • Podczas leczenia kanałowego (endodontycznego) zapalna lub zainfekowana miazga jest usuwana, wnętrze zęba jest starannie czyszczone i dezynfekowane, a następnie wypełniane i zabezpieczane gumowatym materiałem o nazwie gutta-percha lub biologicznym materiałem MTA. Następnie ząb jest odbudowywany za pomocą korony lub nakładu w celu ochrony i będzie kontynuować funkcjonowanie jak każdy inny ząb.

Leczenie endodontyczne pomaga zachować Twój naturalny uśmiech, kontynuować jedzenie ulubionych potraw i ogranicza potrzebę ciągłej opieki stomatologicznej. Przy odpowiedniej opiece większość zębów, które przeszły leczenie kanałowe, może przetrwać całe życie. 

  • Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uratować Twój naturalny ząb. 

minibaner_implanty.png

Implanty

Dziś implanty stanowią najlepszą, alternatywną możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu, są także doskonałym rozwiązaniem zapewniającym stabilne mocowanie protez zębowych. Jest to rozwiązanie długoczasowe i bezpieczne.

Zobacz więcej
minibaner_chirurgia_stomatologiczna.png

Chirurgia stomatologiczna

Bezbolesne wykonywanie wszystkich zabiegów zapewniamy dzięki niezwykłym umiejętnościom naszych chirurgów, ich doświadczeniu klinicznemu i specjalistycznej wiedzy.

Zobacz więcej
minibaner_stomatologia_sportowa.png

Stomatologia sportowa

Sport jest pasją dającą dużo satysfakcji i zabawy. Niezależnie od dyscypliny jaka wybierzemy, sport często wiąże się z kontuzjami i urazami. Należy pamiętać, że mogą one zagrażać także naszym zębom.

Zobacz więcej
minibaner_protetyka.png

Protetyka piękny i zdrowy uśmiech

Nowoczesna protetyka poprzez uzupełnienie brakujących zębów pozwala odzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Stawiamy sobie za cel przywrócenia Państwa wyglądu i funkcji żucia.

Zobacz więcej
minibaner_stomatologia_estetyczna.png

Stomatologia estetyczna

Zapewniamy stomatologię estetyczną na najwyższym światowym poziomie. Piękny uśmiech powoduje wzrost samooceny i pewności siebie w kontaktach z innymi osobami.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_usuwanie_zebow.png

Bezbolesne usuwanie zębów

Cały nasz zespół specjalistów wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności oraz najnowsze osiągnięcia sprzętowe stara się nie dopuścić do usunięcia zęba - zabieg ekstrakcji jest ostatecznością.

Zobacz więcej
minibaner_radiologia.png

Radiologia

Chcąc zapewnić najwyższy poziom diagnostyki klinika została wyposażona jest w nowoczesną pracownię rentgenowską z cyfrowym aparatem panoramicznym i tomograficznym. Zaawansowana technologia umożliwia wykonywanie precyzyjnych zdjęć z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa.

Zobacz więcej
minibaner_ratowanie_zebow.png

Ratowanie zębów

Własne zęby uratowane dzięki przeprowadzeniu leczenia kanałowego w dużym powiększeniu pod mikroskopem, rzadko wymagają dalszego leczenia i zwykle udaje się je zachować na całe życie.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_leczenie_kanalowe.png

Bezbolesne leczenie kanałowe

Dzięki zastosowaniu osiągnięć współczesnej endodoncji, leczenie przewodowe wykonywane jest na jednej wizycie. Każdy zabieg wykonywany jest bezboleśnie w komputerowym znieczuleniu.

Zobacz więcej
minibaner_reendo.png

Reendo - ponowne leczenie

Ponowne leczenie endodontyczne zwane jest także rewizją leczenia kanałowego. Jest to bardzo skomplikowana procedura wymagająca dużego doświadczenia lekarza oraz nowoczesnego sprzętu.

Zobacz więcej
minibaner_ozonoterapia.png

Ozonoterapia wczesnych zmian próchnicowych

Ozonoterapia jest bezbolesną i nieinwazyjną terapią wczesnych zmian próchnicowych. To innowacyjne osiągnięcie współczesnej stomatologii. Zabieg odbywa się bezstresowo i jest szczególnie polecany u dzieci zarówno do zębów mlecznych jak i stałych.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas