Profilaktyka stomatologiczna niemowlaków

Rodzice od urodzenia powinni regularnie czyścić dziecku dziąsła za pomocą gazika z wodą oraz masować je za pomocą gumowej szczoteczki.

W momencie pojawienia się pierwszego ząbka należy zacząć używać specjalnej szczoteczki dla dzieci (odpowiednie dla wieku).

Rodzice powinni myc ząbki aż do 6 roku życia, oczywiście w tym czasie należy stopniowo wprowadzać dziecko do samodzielnego mycia zębów, najlepiej poprzez zabawę.

Do mycia zębów mlecznych zaleca się stosowanie past dla dzieci o obniżonej zawartości fluoru (do 500 ppm). Najlepsze są pasty, które nie posiadają wyrazistego smaku. Dzięki temu dziecko nie będzie połykało nadmiarów.

Dziecko w tym okresie powinno być dokładnie badane przez lekarza stomatologa. W przypadku, gdy u dziecka nie stwierdza się ognisk próchnicy, wskazane jest raz na 6 miesięcy lakierowanie (malowanie) preparatem zawierającym fluor przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Ponieważ jest to zabieg absolutnie bezbolesny, może być dla dziecka początkiem znajomości z gabinetem stomatologicznym. Jeżeli dziecko ma próchnicę, należy w pierwszej kolejności wyleczyć wszystkie ząbki, a zabieg lakierowania powtarzać co 4 miesiące.

minibaner_stomatologia_dziecieca.png

Stomatologia dziecięcia (pedodoncja)

Dzieci powinny być pod stałą kontrolą stomatologiczną zaczynając od chwili pojawienia się pierwszych zębów mlecznych. Dobrze znamy obawy i potrzeby małych pacjentów, a nasi specjaliści są niesamowicie wyrozumiali i cierpliwi.

Zobacz więcej
minibaner_wizyta_adaptacyjna.png

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna się odbyć w około pierwszego roku życia (po pojawieniu się pierwszych zębów mlecznych).

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_leczenie_prochnicy.png

Bezbolesne leczenie próchnicy

Nasi specjaliści zajmą się Dzieckiem w taki sposób, aby nie poczuł strachu, ani żadnego dyskomfortu związanego z wizytą.

Zobacz więcej
minibaner_lakowanie_bruzd_zebow.png

Lakowanie bruzd zębów stałych

Uszczelnianie bruzd (lakowanie) to metoda, którą stosujemy głównie u osób młodych, gdzie bruzdy zębów trzonowych lub przedtrzonowych nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_profilaktyka_zebow_stalych.png

Profilaktyka pierwszych zębów stałych

Są to zęby, które wymagają szczególnej opieki, gdyż ich wyżynanie nie jest poprzedzone wypadaniem zębów mlecznych i może zostać przeoczone przez rodziców. Są to zęby bardzo szybko atakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas