Odsłonięte szyjki

Leczenie odsłoniętych szyjek zębowych należy rozpocząć od jak najlepszego zadbania o higienę jamy ustnej. Znacznie ułatwi to leczenie i przyspieszy powrót do normalnego stanu dziąseł.

Ważne jest także zadbanie o odpowiednią szczoteczkę do zębów – najlepiej miękką, aby ograniczyć podrażnianie dziąseł – i zmienić sposób szczotkowania.

Wszystkie wymienione zalecenia są bardzo ważne i skuteczne, jednak jeśli szyjki zębowe są odsłonięte w znacznym stopniu należy udać się do stomatologa. Rozpozna on przyczynę takiego stanu rzeczy i zaleci najskuteczniejszą metodę leczenia tej choroby dziąseł.

Standardowo rozpoczyna się od usunięcia kamienia nazębnego i profesjonalnego oczyszczenia zębów z osadów. Ubytki szkliwa w okolicy szyjek zębów powinno się zabezpieczyć estetycznym materiałem kompozytowym. Poprawi to estetykę uśmiechu i zmniejszy dolegliwości.

Żadnych zmian w okolicach szyjek zębów nie można ignorować!

minibaner_diagnostyka_stomatologiczna.png

Diagnostyka stomatologiaczna

Wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię do oceny stanu zdrowia Państwa zębów. Posiadamy własną nowoczesną pracownię RTG umożliwiającą dokładną diagnostykę i ocenę anatomii wewnętrznej kości i zębów.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_leczenie_zebow.png

Bezbolesne leczenie zębów

Oczyszczenie ubytku z próchnicy wcale nie musi być czymś strasznym. Szczególną wagę przywiązujemy do tego aby zminimalizować ból w czasie leczenia zębów. Cały proces leczenia odbywa się bezboleśnie i bezstresowo.

Zobacz więcej
minibaner_licowki_porcelanowe.png

Licówki porcelanowe

Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas