Boli mnie ząb

Ból zęba może być objawem nieodwracalnych zmian w nerwie zęba, nawet jeżeli ząb z zewnątrz wygląda prawidłowo.

Tylko za pomocą cyfrowego zdjęcia rtg i dokładnej oceny zęba w powiększeniu możemy sprawdzić co się dzieje. Przyczyną takich problemów nie zawsze są bakterie, czasem może to być przeciążenie, lub niewidoczne dla oka złamanie korony zęba lub korzenia.

Ból przy nagryzaniu jest objawem głębokich zmian w nerwie zęba. W taki sposób bolą również zęby tzw "martwe" ponieważ proces chorobowy może toczyć się w kości otaczającej korzeń zęba. Objawy takie mogą również świadczyć o pęknięciu zęba lub korzenia.

Ból na ciepło i zimno świadczy o procesach chorobowych w nerwie zęba, który może być już nieodwracalnie uszkodzony, ząb leczy się wówczas poprzez tzw. leczenie kanałowe. Dokładna diagnostyka takiego zęba w gabinecie stomatologicznym pozwoli rozwiązać problem. Bagatelizowanie takich objawów może doprowadzić do utraty zęba.

minibaner_diagnostyka_stomatologiczna.png

Diagnostyka stomatologiaczna

Wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię do oceny stanu zdrowia Państwa zębów. Posiadamy własną nowoczesną pracownię RTG umożliwiającą dokładną diagnostykę i ocenę anatomii wewnętrznej kości i zębów.

Zobacz więcej
minibaner_ratowanie_zebow.png

Ratowanie zębów

Własne zęby uratowane dzięki przeprowadzeniu leczenia kanałowego w dużym powiększeniu pod mikroskopem, rzadko wymagają dalszego leczenia i zwykle udaje się je zachować na całe życie.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_leczenie_kanalowe.png

Bezbolesne leczenie kanałowe

Dzięki zastosowaniu osiągnięć współczesnej endodoncji, leczenie przewodowe wykonywane jest na jednej wizycie. Każdy zabieg wykonywany jest bezboleśnie w komputerowym znieczuleniu.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas