Bezbolesne leczenie próchnicy u dzieci i młodzieży

Wypełnienia ubytków próchnicowych oraz ekstrakcje wykonywane są standardowo w znieczuleniu miejscowym. Stosujemy komputerowy system podawania znieczulenia The Wand. System który zamiast strzykawki posiada końcówkę zwaną "magiczną różdżką" kontroluje siłę podawania znieczulenia oraz ilość środka znieczulającego. Pozwala to wyeliminować zjawisko rozpierania tkanek, dzięki czemu moment podawania znieczulenia nie jest odczuwany przez dziecko.

Każdorazowo przez właściwym znieczuleniem błona śluzowa (dziąsło) smarowana jest smakowym i zapachowym żelem znieczulającym. Dzięki temu sam moment wprowadzenia końcówki znieczulającej jest bezbolesny dla malucha.

Nasi specjaliści zajmą się Dzieckiem w taki sposób, aby nie poczuł strachu, ani żadnego dyskomfortu związanego z wizytą. Dysponujemy "gazem rozweselającym". Sedacja wziewna podtlenkiem azotu powoduje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, przy jednoczesnym zachowaniu przez pacjenta odruchów i świadomości.

Komputerowy system znieczuleń jest sprawdzoną i skuteczną metodą stosowaną u małych pacjentów, którzy są szczególnie wrażliwi na widok igły i strzykawki. Dla naszych najmłodszych pacjentów oferujemy kolorowe wypełnienia zawierające błyszczący brokat. Każde dziecko może samodzielnie wybrać jeden z siedmiu dostępnych kolorów (złoty, srebrny, niebieski, różowy, zielony, pomarańczowy oraz cytrynowy).

Kolorowe wypełnienia dla dzieci cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych pacjentów. Zachęcają do współpracy podczas kolejnych wizyt i sprawiają, że zabiegi w gabinecie stomatologicznym przestają być dla dziecka stresującym przeżyciem.

minibaner_stomatologia_dziecieca.png

Stomatologia dziecięcia (pedodoncja)

Dzieci powinny być pod stałą kontrolą stomatologiczną zaczynając od chwili pojawienia się pierwszych zębów mlecznych. Dobrze znamy obawy i potrzeby małych pacjentów, a nasi specjaliści są niesamowicie wyrozumiali i cierpliwi.

Zobacz więcej
minibaner_wizyta_adaptacyjna.png

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna się odbyć w około pierwszego roku życia (po pojawieniu się pierwszych zębów mlecznych).

Zobacz więcej
minibaner_laserowe_podcinanie_wedzidelka.png

Laserowe podcinanie wędzidełka wargi i języka

Jeżeli wędzidełko jest zbyt krótkie lub nieprawidłowo przyczepione, warga pociąga dziąsło podczas ruchów mimicznych, co może być przyczyną problemów.

Zobacz więcej
minibaner_profilaktyka_niemowlakow.png

Profilaktyka u niemowlaków

Są to zęby, które wymagają szczególnej opieki, gdyż ich wyżynanie nie jest poprzedzone wypadaniem zębów mlecznych i może zostać przeoczone przez rodziców. Są to zęby bardzo szybko atakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_lakowanie_bruzd_zebow.png

Lakowanie bruzd zębów stałych

Uszczelnianie bruzd (lakowanie) to metoda, którą stosujemy głównie u osób młodych, gdzie bruzdy zębów trzonowych lub przedtrzonowych nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_profilaktyka_zebow_stalych.png

Profilaktyka pierwszych zębów stałych

Są to zęby, które wymagają szczególnej opieki, gdyż ich wyżynanie nie jest poprzedzone wypadaniem zębów mlecznych i może zostać przeoczone przez rodziców. Są to zęby bardzo szybko atakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas