Dr Karol Babiński

Lekarz stomatolog

Tytuł lekarza dentysty uzyskałem na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Staż podyplomowy odbyłem w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu m.in. na Katedrze Stomatologii Zachowawczej oraz Katedrze Protetyki. 

Umiejętności rozwijam przede wszystkim w kierunku zaawansowanych technik kompozytowych, protetyki i chirurgii stomatologicznej. W swojej codziennej pracy kieruję się koncepcjami minimalnie inwazyjnej stomatologii biomimetycznej. Przywiązuję dużo wagi do bezbolesnego i komfortowego przebiegu leczenia. 

Stale poszerzam swoją wiedzę zawodową dzięki uczestniczeniu w teoretycznych i praktycznych kursach doskonalących, na bieżąco śledzi literaturę fachową, a także międzynarodowe doniesienia naukowe z różnych dziedzin stomatologii.

  • Brałem udział w badaniach nad estetyką twarzy prowadzonych w ramach Kół Naukowych przy Katedrach Ortodoncji i Protetyki.
  • Jestem współautorem pracy naukowej z zakresu wczesnego wykrywania nowotworów jamy ustnej.
  • Od 2012 roku współpracuję z firmą Heraeus w roli Konsultanta Medycznego.
  • Jestem aktywnym członkiem wielu krajowych i zagranicznych stomatologicznych grup dyskusyjnych, a także finalistą pierwszego międzynarodowego konkursu Style Italiano.

 

 

Karol Babiński - ZnanyLekarz.pl

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas