Chirurgia endodontyczna

Zdarza się, że po leczeniu endodontycznym wymagany jest małoinwazyjny zabieg chirurgiczny. Wymaga to właściwej diagnostyki 3D za pomocą nowoczesnych cyfrowych urządzeń RTG o minimalnej dawce promieniowania. Dzięki stożkowej tomografii komputerowej w Katowicach, lekarz stomatolog uzyskuje precyzyjny obraz struktur anatomicznych (kości, zęby) oraz patologii (zmiany zapalne).

Każdy ząb jest wyjątkowy, a jego budowa wewnętrzna może być bardzo skomplikowana. Anatomia wierzchołka korzenia zęba porównywana jest do delty Nilu, z bogatą siecią rozgałęziających się drobnych kanalików. Następstwem tego może być przewlekły stan zapalny kości w okolicy korzenia. Taki ząb wymaga ratowania. Rozwiązaniem jest wykonywany w komputerowym znieczuleniu zabieg resekcji, polegający na odcięciu kilku milimetrów korzenia wraz z chorymi tkankami. W przypadku zębów posiadających kilka korzeni wykonujemy zabiegi hemisekcji i radektomii, polegające na usunięciu chorobowo zmienionego korzenia zęba. Zdrowe korzenie pozostają w kości i mogą być odbudowane protetycznie.

Ratujemy zęby skazane na usunięcie.
minibaner_ratowanie_zebow.png

Ratowanie zębów

Własne zęby uratowane dzięki przeprowadzeniu leczenia kanałowego w dużym powiększeniu pod mikroskopem, rzadko wymagają dalszego leczenia i zwykle udaje się je zachować na całe życie.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_leczenie_kanalowe.png

Bezbolesne leczenie kanałowe

Dzięki zastosowaniu osiągnięć współczesnej endodoncji, leczenie przewodowe wykonywane jest na jednej wizycie. Każdy zabieg wykonywany jest bezboleśnie w komputerowym znieczuleniu.

Zobacz więcej
minibaner_reendo.png

Reendo - ponowne leczenie

Ponowne leczenie endodontyczne zwane jest także rewizją leczenia kanałowego. Jest to bardzo skomplikowana procedura wymagająca dużego doświadczenia lekarza oraz nowoczesnego sprzętu.

Zobacz więcej
minibaner_leczenie_trudnych_przypadkow_endodontycznych.png

Leczenie trudnych przypadków endodontycznych

Każdy przypadek wymaga indywidualnej analizy i diagnozy. Zastosowanie innowacyjnych technik leczenia pozwala zachować zęby wcześniej skazane na usunięcie.

Zobacz więcej
minibaner_usuwanie_zlamanych_narzedzi.png

Usuwanie złamanych narzędzi

Światło kanału zęba ze złamanym narzędziem może stanowić siedlisko bakterii. Złamane narzędzie powinno zostać usunięte a kanał prawidłowo opracowany i wypełniony.

Zobacz więcej
minibaner_odnajdywanie_dodatkowych_kanalow.png

Odnajdywanie dodatkowych kanałów

Dodatkowe kanały mogą występować w każdym zębie. W zdecydowanej większości odnajdywane są w zębach trzonowych ale także w przedtrzonowych oraz dolnych siekaczach.

Zobacz więcej
minibaner_diagnostyka_endodontyczna.png

Diagnostyka endodontyczna

Dokładna diagnostyka przedzabiegowa w 3D za pomocą najnowocześniejszego tomografu CBCT pozwala zaplanować leczenie z najdrobniejszymi szczegółami.

Zobacz więcej
minibaner_usuwanie_mtalowych_wkladow.png

Usuwanie wkładów metalowych

Wkład koronowo-korzeniowy potocznie zwany sztyftem często uniemożliwia ponowne leczenie endodontyczne. Musi zostać usunięty w bardzo delikatny sposób aby nie uszkodzić zdrowych tkanek zęba.

Zobacz więcej
minibaner_opracowanie_zakrzywionych_kanalow.png

Opracowywanie bardzo zakrzywionych kanałów

Zakrzywione korzenie zębów i znajdujące się w nich kanały korzeniowe stanowią duży problem podczas leczenia. Opracowanie takich kanałów wymaga doświadczenia i sprawnej ręki lekarza wykonującego zabieg.

Zobacz więcej
minibaner_nowoczesne_technologie_w_endodoncji.png

Nowoczesne technologie w endodoncji

Leczenie kanałowe wymaga zastosowania nowoczesnego sprzętu oraz najnowszych zdobyczy techniki. Dysponujemy kompleksowymi i innowacyjnymi urządzeniami zapewniającymi przewidywalne i skuteczne leczenie.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas